Prezident Murojaatnomasi va “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi ijrosi joylarda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llagan Murojaatnomasi hamda “O‘zbekiston – 2030” strategiyasida belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini ta’minlash, ushbu muhim hujjatlarning mazmun-mohiyati va amaliy ahamiyatini keng jamoatchilikka yetkazish maqsadida 8-sonli umumta‘lim maktabi faollar zalida "Andijon", "Shirin", Bobur, va "Farg‘ona" mahallalari aholisi bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuv davomida Xalq deputatlari Bekobod shahar kengashi deputatlari T.Niyazov,
U.Abdunazarov, “Andijon” MFY raisi R.Qodirova, Maktabgacha va maktab ta’limidan M.Qo‘ziboyev Prezident
Murojaatnomasida ilgari surilgan ijtimoiy-iqtisodiy islohotlar, aholi farovonligini oshirish, ta’lim sifatini yuksaltirish hamda mahallalarda sog‘lom ijtimoiy muhitni mustahkamlashga qaratilgan vazifalar atroflicha tushuntirildi.
Shuningdek, “O‘zbekiston – 2030” strategiyasining asosiy yo‘nalishlari, uning amaliy ahamiyati hamda strategiyada belgilangan vazifalarni joylarda samarali amalga oshirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.