Z.M.Bobur tavalludining 543 yilligi munosabati bilan hamda 25-yanvardan 25-fevralga qadar Andijonda "Bobur oyligi"  doirasida.
Z.M.Bobur tavalludining 543 yilligi munosabati bilan hamda 25-yanvardan 25-fevralga qadar Andijonda "Bobur oyligi"  doirasida🇺🇿
Andijon pedagogika texnikumi o‘qituvchi va o‘quvchilari tomonidan "Bobur oyligi"  doirasida amaliy chora-tadbirlar tashkil etilmoqda.
Texnikum o‘qituvchi va o‘quvchilari Boburiylar davrining ruhiyatini xozirgi zamonamiz bilan uyg‘unlashtirishda noanʼanaviy uslublardan foydalanilmoqda.
Ular milliylik asosida tarixiy shaxslar siymolarini gavdalantirgan holda hamkorlikdagi ishlab chiqarish korxonalarida bo‘ldilar. Jumladan,  texnikum direktori hamda shahar Kengashi deputati D.Qurbonova boshchiligida, UZ SAE MYUNG CO. qo‘shma korxonasida bo‘lishib, buyuk shox va shoir g‘azallaridan parchalar,  mumtoz kuylar hamohangligida raqslar ijro etishib, korxona ishchi va xodimlariga tarixni, qadriyatlarni, Boburiylarni yodga solishlari barobarida, ajdodlardan faxrlanish, Vatanga muhabbat, sadoqat tuyg‘ularining targ‘ibotiga munosib hissa qo‘shdilar.