DOIMIY KOMISSIYANING NAVBATDAGI YIG'ILISHI BOʻLIB OʻTDI
➡️2026-yil 18-fevral kuni xalq deputatlari Uzun tumani Kengashining Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar boʻyicha doimiy komissiyasi majlisi boʻlib oʻtdi.
➡️Majlisda Uzun tumanida kambag‘allik va ishsizlik darajasini kamaytirish, aholi daromadini oshirish bo‘yicha 2025-yil natijasi va 2026-yilda amalga oshiriladigan ishlar to'g'risida
➡️Shuningdek, Uzun tumanida jamoatchilik fikri asosida tadbirlarni, baholash, tanlab olish hamda ijrosini monitoring qilish bo‘yicha Ishchi komissiya tarkibini va 2025-yil 4-chorak yakunlariga ko‘ra jamoatchilik fikri asosida shakllantirilgan tadbirlarni moliyalashtirishga yo‘naltirilgan mablag‘larni tasdiqlash haqidagi masalalari muhokama qilindi va masʼul tashkilotlar axborotlari tinglanib, aniq vazifalar belgilandi hamda tegishli qarorlar qabul qilindi.