Xalq deputatlari Uzun tumani Kengashi raisining bir kuni
Xalq deputatlari Uzun tumani Kengashi raisi Dilorom Safarova tibbiyot birlashmasidagi ayollar maslahatxonasida o‘rganish olib bordi
Tuman Kengashi raisi tomonidan tuman tibbiyot birlashmasi tarkibidagi ayollar maslahatxonasida o‘rganish ishlari olib borildi. Tashrifdan ko‘zlangan maqsad — onalik va bolalikni muhofaza qilish, xotin-qizlarga ko‘rsatilayotgan tibbiy xizmat sifati hamda mavjud shart-sharoitlarni o‘rganishdan iborat bo‘ldi.
Deputat maslahatxona faoliyati bilan tanishar ekan, shifokorlar va hamshiralar bilan suhbatlashdi, fuqarolar uchun yaratilgan qulayliklar, dori-darmon ta’minoti hamda tibbiy jihozlarning holatini ko‘zdan kechirdi. Shuningdek, homilador ayollarni patronaj tizimi asosida kuzatish, skrining tekshiruvlari va profilaktik ko‘riklar masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
O‘rganish jarayonida quyidagi yo‘nalishlar muhokama qilindi: