Oʻzbekiston"Milliy tiklanish" demokratik partiyasi deputati Qurbanov Mansurjon "Deputat mahallada" loyihasi doirasida tumandagi Qoratepa, Nurtepa MFY hududidagi oʻz saylovchilari bilan uchrashdi.
Tadbir davomida fuqarolarning murojaatlarini eshitilib hududdagi mavjud muammolar tahliliy oʻrganildi, hamda viloyat "Namangan suv taьminoti"AJ bosh muxandisi Yosinxon Xodjiyev, “Namangan suv ta’minoti” AJ Namangan tuman filiali bosh muxandisi Xasanov Ilxomjon ishtirok etdilar
Ayniqsa Muhtaram Prezidentimizning 2022 yil 22 avgustdagi PQ–342-sonli qaroriga asosan Yevropa tiklanish va taraqqiyot bankining 70 mln dollar miqdoridagi qarz mablag‘lari hisobidan “Namangan viloyati Chust, Pop va Namangan tumanlari ichimlik suv ta’minotini yaxshilash hamda Chust va Mingbuloq tumanlari markazlarida oqova suv tizimlarini qurish” loyihasi amalga oshirish boʻyicha bir qator muammolar ham koʻtarildi.
Mazkur muloqot uchrashuvi jaroyonida mahallada kelgusida amalga oshirilishi lozim boʻlgan masalalar yuzasidan ham oʻzaro fikr almashildi