PQ–35-sonli qarori doirasida tushuntirish va targ‘ibot ishlari amalga oshirilmoqda 2026–2027-yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35-sonli O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori ijrosini ta’minlash hamda uning mazmun-mohiyatini aholi o‘rtasida keng targ‘ib etish maqsadida Gʻallaorol tumanida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda. Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati G.Tugilova o'z saylovchilar bilan uchrashdi. Uchrashuv chog'ida PQ-35-sonli qaror asosida tumandagi "Sarbozor MFYdagi 26-son maktabni mukammal ta’mirlanishi biz uchun quvonarli bo'lgani, bu 26-sonli maktab 1971-yil tashkil topgani va shu bugunga qadar mukammal tamir qilinmagani xech birimizga sir emas. Bunday islohatlar Sarbazor mahallasining yoshlari uchun yanada sifatli ta'lim olishi hamda zamonaviy mukammal maktab bo'lishini takidladi. Yurtboshimiz tamonidan 2026-yildan boshlab, har yili umumta’lim maktablari o‘rtasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti sovrini uchun “Ilg‘or muhandislik maktabi” milliy tanlovi o‘tkazilishi, shuningdek, tabiiy fanlarni o‘qitishni yaxshilash maqsadida barcha hududlarda ixtisoslashtirilgan maktablar tashkil qilinishi, Yangi O‘zbekiston yoshlari uchun ta'lim darajasini yanada yaxshilashga muhim qadam bo‘lishini ta’kidlandi.
PQ–35-sonli qarori doirasida tushuntirish va targ‘ibot ishlari amalga oshirilmoqda
2026–2027-yillarda Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi PQ-35-sonli O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori ijrosini ta’minlash hamda uning mazmun-mohiyatini aholi o‘rtasida keng targ‘ib etish maqsadida Gʻallaorol tumanida tizimli ishlar amalga oshirilmoqda.
Xalq deputatlari Gʻallaorol tuman Kengashi deputati G.Tugilova o'z saylovchilar bilan uchrashdi. Uchrashuv chog'ida PQ-35-sonli qaror asosida tumandagi "Sarbozor MFYdagi 26-son maktabni mukammal ta’mirlanishi biz uchun quvonarli bo'lgani, bu 26-sonli maktab 1971-yil tashkil topgani va shu bugunga qadar mukammal tamir qilinmagani xech birimizga sir emas. Bunday islohatlar Sarbazor mahallasining yoshlari uchun yanada sifatli ta'lim olishi hamda zamonaviy mukammal maktab bo'lishini takidladi. Yurtboshimiz tamonidan 2026-yildan boshlab, har yili umumta’lim maktablari o‘rtasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti sovrini uchun “Ilg‘or muhandislik maktabi” milliy tanlovi o‘tkazilishi, shuningdek, tabiiy fanlarni o‘qitishni yaxshilash maqsadida barcha hududlarda ixtisoslashtirilgan maktablar tashkil qilinishi, Yangi O‘zbekiston yoshlari uchun ta'lim darajasini yanada yaxshilashga muhim qadam bo‘lishini ta’kidlandi.