Xalq deputatlari tuman Kengashi raisi tomonidan tuman Kengashi deputatlari faoliyati samaradorligini oshirish bo'yicha o'quv seminari o'tkazildi.
#Seminar
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2026-yil 12-yanvardagi KQ-288-V-sonli qaroriga asosan, Xalq deputatlari tuman Kengashi raisi Tavboyev Azamat Qo‘shboqovich joriy yilning 26-28-yanvar kunlari Toshkent shahrida bo'lib o'tgan o'quv seminarida olgan bilim va ko'nikmalarini tuman Kengashi deputatlariga o'quv seminari tarzida yetkazib berdi.
Shuningdek, o‘quv seminarida mahalliy Kengash faoliyatini samarali tashkil etish, deputatlik nazorati, fuqarolar murojaatlari bilan ishlash tizimini takomillashtirish hamda normativ-huquqiy hujjatlarning ijrosini ta’minlash masalalari muhokama qilindi.
Seminar yakunida deputatlar tomonidan o‘zlarini qiziqtirgan savollarga atroflicha javoblar berildi va kelgusida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ustuvor vazifalar belgilab olindi.