"NAVRO'Z" MAHALLASIDA NAVBATDAGI SAYYOR QABUL O'TKAZILDI
📢 Konimex tumani hokimi- tuman Kengashi deputati Ruslan Ro'ziyev, "Navoiyuran" davlat korxonasi Bosh direktori Djamal Fayzullayev tomonidan fuqarolar bandligiga ko'maklashish qaratilgan navbatdagi sayyor qabul "Navro'z" mahallasida o'tkazildi.
✔️ Aholi murojaatlarini eshitish hamda ularning muammoli masalalariga ijobiy yechim topishda amaliy yordam ko‘rsatish maqsadlariga qaratilgan sayyor qabul masalalar joyida ijobiy hal etilgani bilan ahamiyatli bo‘ldi.
⏩ Sayyor qabulda murojaatlar asosan ishsiz fuqarolar bandligini ta'minlash, kambag'al oilalarga yordam ko'rsatish va ijtimoiy himoya qilish masalalarida bo'ldi.
📌 Xususan, ma'lum bir malaka va hujjatga ega fuqarolar yo'nalishlari bo'yicha "Navoiyuran" davlat korxonasiga ishga joylash choralari ko'rildi va qolganlari bo'yicha malakalarini oshirish hamda o'qitish orqali bandligini ta'minlash bo'yicha vazifalar belgilandi.