Xalq deputatlari Yangiariq tumani Kengashining 19-sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Xalq deputatlari Yangiariq tumani Kengashining navbatdagi 19-sessiyasi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda deputatlar, mas’ul tashkilotlar vakillari ishtirok etdilar.
Kun tartibiga 7 ta muhim masala kiritilib, ular bo‘yicha keng muhokamalar olib borildi. Har bir masala yuzasidan qaror loyihalari tasdiqlandi.
Sessiya davomida tumanning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishi, mavjud muammolar va ularning yechimlari, shuningdek, sohalardagi ustuvor vazifalar atroflicha ko‘rib chiqildi. Qabul qilingan qarorlar aholi farovonligini oshirish, infratuzilmani rivojlantirish va tuman boshqaruvini samarali tashkil etishga qaratilgani ta’kidlandi.
Sessiya kun tartibidagi masalalar bilan batafsil Yangiariq tumani hokimligining YouTube ijtimoiy tarmog‘idagi ushbu https://www.youtube.com/live/ekc80xB5cqc?si=IgUq2qvWlYHK_6Dwl havola orqali tanishishingiz mumkin.