O'zbekiston Ekologik partiyasi Olmazor tuman partiya tashkiloti raisi, Xalq deputatlari Olmazor tuman Kengashi deputati Feruza Salomova"Quyosh" MFYda mahalla yettiligi faoliyatini yanada jadallashtirish yuzasidan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida fuqarolar tomonidan kelib tushgan murojaatlar o‘rganilib, belgilangan tartibda ularni ijobiy hal etish, tegishli tashkilotlar bilan bog'langa holda masalalarni sifatli va ijobiy yakunlash bo'yicha mahalla yettiligi bilan muhokamalar olib borildi. Shuninigdek Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni “Aholi salomatligi va millat genofondini giyohvandlik hamda narkojinoyatlardan samarali himoya qilish bo‘yicha kompleks chora-tadbirlar toʻgʻrisida” 207-sonli Farmoni mazmun-mohiyatini targʻibot-tushuntirish ishlari tashkil etildi. Farmonda belgilab berilgan ustuvor vazifalar, giyohvandlik va narkojinoyatchilikka qarshi kurashning davlat siyosatidagi oʻrni, yoshlar salomatligini asrash hamda sogʻlom turmush tarzini shakllantirish borasidagi muhim jihatlariga atroflicha toʻxtalib oʻtildi. Shuningdek, aholi orasida turli zararli illatlarning oldini olish, tibbiy profilaktikaning ahamiyati, jamiyatda sogʻlom muhitni qaror toptirish masalalari keng yoritildi