Aholi bilan ochiq muloqot o‘tkazildi.
🔹O‘zbekiston Respublikasining “Xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar Kengashi deputatining maqomi to‘g‘risida”gi Qonunining 7-moddasiga muvofiq xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashi deputatlari E.Shokirov va M.Mirabdullaev tomonlaridan “Xo‘jakent” mahallasi aholisi bilan uchrashuv o‘tkazildi.
🔹Uchrashuvda fuqarolar tomonidan tabiiy gaz bosimini barqarorlashtirish , elektr energiyasi ta’minotidagi uzilishlarga barham berish bo‘yicha murojaatlar bildirildi. Aholining qiziqtirgan savollariga “Toshkent viloyati gaz ta’minoti” korxonasi hamda tuman Elektr tarmoqlari korxonasi mas’ullari tomonidan tegishli javoblar berildi.
🔹Uchrashuv yakunida aniqlangan kamchiliklarni o‘rganish bo‘yicha jamoatchilik ishtirokida ishchi guruh tuzish va muammoni bartaraf etish ustidan deputatlik nazoratini o‘rnatishga kelishib olindi.