Xalq deputatlari Mirzacho‘l tuman Kengashi huzuridagi Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha doimiy komissiya yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti raisligida 2026-yil 23-yanvar kuni o‘tkazilgan kambag‘allikni qisqartirish va aholi bandligini ta’minlash masalalariga bag‘ishlangan videoselektor yig‘ilishida belgilangan topshiriqlar ijrosini ta’minlash masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, Mirzacho‘l tumanini 2026–2027 yillarda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturi yuzasidan atroflicha fikr almashilib, deputatlar tomonidan amaliy taklif va mulohazalar bildirildi.
Mazkur yig‘ilish hududni barqaror rivojlantirish, aholi bandligini oshirish hamda tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan muhim vazifalarni belgilashda muhim ahamiyat kasb etdi.