XALQ DEPUTATLARI MIROBOD TUMANI KENGASHINING 95-SESSIYASI BO‘LIB O‘TDI
Sessiya kun tartibiga ko’ra Mirobod tumanida joylashgan qishloq xo‘jaligiga mo‘ljallanmagan yerlar uchun jismoniy va yuridik shaxslardan olinadigan yer solig‘i bo‘yicha 2024-yilda soliq stavkasiga qo‘llanadigan koeffitsentini tasdiqlash to‘g‘risida Mirobod tuman soliq inspeksiyasi boshlig‘i X.T.Inomovning hisoboti, Mirobod tumani mahalliy byudjetining 2023-yilda shakllangan qo‘shimcha manbalarini xarajatlarga yo‘naltirish to‘g‘risida va 2024-yil uchun Mirobod tuman mahalliy byudjetini tasdiqlash to‘g‘risidagi Mirobod tumani Iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘i J.Oripovning hisoboti, Mirobod tumanida 2023-yilda “Ayollar daftari”ning 4-bosqichida muammolari hal etilgan xotin-qizlarni “Ayollar daftari” ro‘yxatidan chiqarish to‘g‘risida Mirobod tuman hokimining o‘rinbosari, oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i F.Madaminova, Mirobod tumani mahallalari hududida asosiy turdagi oziq-ovqat va qishloq xo‘jaligi mahsulotlari omborxonasini tashkil etish va qish-bahor mavsumi uchun zaxira tayyorlash to‘g‘risida Mirobod tumani
Kambag‘allikni qisqartirish va bandlikka ko‘maklashish bo‘limi boshlig‘i v.v.b. A.Shakarov,
Mirobod tumani “Yuksalish” MFY hududida “Adliya bog‘i”ni tashkil etish taklifi to‘g‘risida Mirobod tuman Adliya bo‘limi mudiri v.v.b. D.Abdumalikov, Mirobod tumanida beshta muhim tashabbus doirasida yoshlarning
IT-texnologiyalari, kasb-hunarga bo‘lgan qiziqish va iste’dodlarini qo‘llab-quvvatlash bo‘yicha belgilangan chora-tadbirlarni “Yoshlar daftari” jamg‘armasi mablag‘lari hisobidan moliyalashtirish to‘g‘risida