MIROBOD TUMANIDA “XALQ VAKILLIK ORGANI VA MAHALLIY IJRO HOKIMIYATI O‘RTASIDAGI O‘ZARO MUNOSABAT” MAVZUSIDA UCHRASHUV O‘TKAZILDI
Xalq deputatlari Mirobod tuman Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha doimiy komissiyasi raisi F.Muxitdinova “Xalq Vakillik organi va mahalliy ijro hokimiyati o‘rtasidagi o‘zaro munosabat” mavzusida uchrashuv o‘tkazildi.
Uchrashuvda Xalq deputatlari Mirobod tuman Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha doimiy komissiyasi raisi F.Muxitdinova va Mirobod tuman hokimlik xodiklari hamda jamoatchilik faollari ishtirok etdi.
Tadbirni Xalq deputatlari Mirobod tuman Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha doimiy komissiyasi raisi F.Muxitdinova bugungi kunda mamlakatimizda olib borilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, jumladan, xalq vakillik organlariga yaratilayotgan imkoniyatlar, ularning o‘z tashabbuslarini ro‘yobga chiqarishlari uchun yaratilgan sharoitlar, shuningdek, tuman Kengashining dasturiy maqsad va vazifalarini so‘zsiz bajarish, tashkilotlari va deputatlar tomonidan olib borilayotgan ishlar hamda tuman Kengashi va ijro hokimiyati bilan ishlash yo‘nalishida olib borilayotgan ishlarga to‘xtaldi.