Gʻuzorda deputatlar va faol nuroniylar kambagʻallikni qisqartirishga oʻz hissalarini qoʻshmoqda
Toshkent investitsiya forumida 30,5 mlrd dollarlik bitimlar imzolandi
Xalq deputatlari Bekobod shahar kengashiga 6-Muqimiy saylov okrugidan saylangan deputat X.Ibragimova Muqimiy mahallasining raisi boshchiligidagi yettilik a’zolari bilan uchrashib, ijtimoiy xodim faoliyati o‘rganildi. Bunda mahalladagi ijtimoiy xodim tomonidan aholining ijtimoiy
ehtiyojmand toifalariga ko‘rsatiladigan xizmatni sifatli tashkil etilishi, kam ta’minlangan oilalarga ijtimoiy nafaqalar va moddiy yordam tayinlash va to‘lash ko‘rib chiqildi. Mahallada jami 54 nafar fuqaro kambag‘allik reestri ro‘yxatiga qo‘yilgan bo‘lib, ayrimlari tanlov asosida joyiga chiqib o‘rganildi. Jumladan, Muqimiy ko‘chasi 45-uyda yashovchi Xodjaeva Ozodaning oilasi o‘rganilganda, o‘zi va turmush o‘rtog‘i mehnatga layoqatli ekanligi, norasmiy ish bilan band bo‘lsada o‘zini o‘zi band qilmananligi va tikuvchilik bo‘yicha qayta kasbga o‘qitilganligi aniqlandi. Hokim yordamchisi orqali bandligini ta’minlash bo‘yicha tavsiya berildi. Shuningdek, bir qator fuqarolarning oilaviy sharoiti o‘rganildi.