Oziq-ovqat mahsulotlarining sanitariya holati o‘rganildi
Aholining salomatligini saqlash, iste’mol qilinayotgan oziq-ovqat mahsulotlarining sifati va xavfsizligini ta'minlash — bugungi kunning eng dolzarb masalalaridan biridir. Shu maqsadda O‘zbekiston Ekologik partiyasi tomonidan joylarda muntazam ravishda “Eko-reyd” tadbirlari o‘tkazilib kelinmoqda.
✅O‘zbekiston Ekologik partiyasi Qiziriq tuman Kengashi raisi Q. Igamberdieva boshchiligida navbatdagi “Eko-reyd” “Rabotak” MFY hududidagi “Dehqon bozori”da o‘tkazildi.
🗣Reyd davomida savdo rastalaridagi oziq-ovqat mahsulotlarining saqlanish va sotilish sharoitlari, sanitariya qoidalariga rioya etilishi o'rganildi.
✔️Sotuvchilar bilan suhbatlar o‘tkazilib, aholiga sog‘lom mahsulot yetkazish, oziq-ovqat xavfsizligi va ekologik tozalikka doir tushuntirishlar berildi. Ayrim kamchiliklar aniqlanib, ularning bartaraf etilishi bo‘yicha ogohlantirish va tavsiyalar berildi.