🏘 Mahalla yettiligi faoliyati va hamkorlik samaradorligi muhokama qilindi
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashining tegishli doimiy komissiyasi yig‘ilishida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi KQ-35-V-son qarorida belgilangan vazifalar ijrosi yuzasidan amalga oshirilgan ishlar muhokama qilindi.
📅 2025-yilning III choragi davomida O‘zbekiston Mahallalar uyushmasi Ishtixon tumani bo‘limi tomonidan “mahalla yettiligi” tizimi bilan hamkorlikni kuchaytirish, aholining muammolarini joyida o‘rganish va hal etishga qaratilgan qator amaliy ishlar amalga oshirildi.
✅ Yig‘ilishda mahallalarda ijtimoiy muammolarni aniqlash, xonadonlarga chiqishlar samaradorligini oshirish hamda fuqarolarning murojaatlari bilan ishlash tizimini yanada takomillashtirish masalalari atroflicha muhokama qilindi.
🤝 Deputatlar mahalliy hamkorlik mexanizmlarini mustahkamlash, “mahalla yettiligi” faoliyatini tizimli yo‘lga qo‘yish va natijadorlikni oshirish bo‘yicha o‘z takliflarini bildirishdi.