Xalq deputatlari tuman Kengashi sessiyasining kun tartibiga quyidagi masalalar ko'rib chiqildi:
- tuman hokimining hududni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishning eng muhim va dolzarb masalalari yuzasidan hisoboti to‘g‘risida;
- tumanda jinoyatchilik va korrupsiyani oldini olish borasida 9 oy davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
- tuman IIB boshlig‘ining 2025-yil uchinchi chorak davomida jamoat xavfsizligini ta’minlash va jinoyatchilikka qarshi kurashish borasida amalga oshirilgan ishlari yuzasidan hisoboti to‘g‘risida;
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 31-dekabrdagi “Jizzax viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-468-sonli qaror ijrosini ta’minlash to‘g‘risida;
- “O‘zbekiston — 2030” strategiyasining tumanda ijro etilishi hamda bozorlar va ulardagi narx-navolarning holati to‘g‘risida;
- mahalliy byudjet ijrosi, shuningdek hudud salohiyatidan kelib chiqqan holda mahalliy byudjet daromadlarining qo‘shimcha manbalarini shakllantirish hamda qo‘shimcha manbalardan foydalanish yo‘nalishlari, jumladan, mahalliy byudjet daromadlarini oshirishning aniqlangan rezervlari to‘g‘risida;
- Zafarobod tuman hokimining qurilish, to‘siqlarsiz muhit yaratish, kommunikatsiyalar, kommunal xo‘jalik, ekologiya va ko‘kalamzorlashtirish bo‘yicha o‘rinbosarining hisoboti to‘g‘risida;
- Zafarobod tumanidagi aholining ijtimoiy ehtiyojmand toifalarini 2026-yilda ishga joylashtirish uchun ish o‘rinlarining eng kam sonini belgilash va zaxiraga qo‘yish to‘g‘risida;
- Xalq deputatlari Zafarobod tumani Kengashining 2025-yil 16-sentyabrdagi VII-12-105-3-50-K/25-sonli qaroriga o‘zgartirish kiritish to‘g‘risida;
- “Infratuzilma va ijtimoiy barqarorlik” jamg‘armasidan mablag‘ ajratish to‘g‘risida masalalar ko'rib chiqildi va mas'ullar hisoboti eshitildi.