Кекса авлод – ҳаётимиз таянчи ва илҳом манбаи!
🟢Халқ депутатлари туман Кенгаши депутати И.Рахимовнинг ташаббуси билан Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 25 ноябрдаги ПҚ-405-сонли ва 2023 йил 11 мартдаги ПҚ-92-сонли қарорлари ижросини таъминлаш мақсадида, Мустақиллик маҳалласида кекса авлод вакиллари учун соғлом турмуш тарзини тарғиб этувчи амалий тадбир бўлиб ўтди.
🟢 "Нуроний" жамғармаси ҳамкорлигида ташкил этилган "Маҳалламизнинг спортчи нуронийлари ва ёшлари" деб номланган спорт тадбирида нуронийларимиз ва ёшлар беллашувлар орқали соғлом ҳаёт, авлодлар ўртасидаги ҳамжиҳатлик ва ўзаро ҳурматни янада мустаҳкамлашди.
🟢 Бу каби ташаббуслар – фақат жисмоний фаолликни эмас, балки кексаларнинг ҳаётга дахлдорлик туйғуси, ижтимоий фаоллиги ва қадр-қимматини юксалтиришга хизмат қилади.
🟢Кекса инсонларимиз фақат ўтмиш эмас – улар ҳаёт мактаби, тажриба ва ҳикмат манбаи! Уларга бўлган эътиборимиз – келажакка бўлган эътиборимиздир.