Xalq deputatlari Pastdarg‘om tuman Kengashi deputati G.Xoliqulova mahalla fuqarolari bilan bevosita muloqot o‘tkazish maqsadida xonadonma-xonadon yurib, aholi turmush sharoiti va mavjud muammolarini o‘rgandi. Uchrashuvlar davomida fuqaro tomonidan bandlik, ijtimoiy nafaqa, kommunal xizmatlar sifati, ichki yo‘llar holati hamda infratuzilmaga oid qator masala ko‘tarildi.
Har bir murojaat atroflicha tinglanib, tegishli tartibda ro‘yxatga olindi. Ayrim muammolar joyida hal etildi, qo‘shimcha o‘rganish talab qiladigan masala esa mutasaddi tashkilotga yo‘naltirildi. Deputat fuqarolarning taklif va tashabbuslarini ham alohida qayd etib, ularni amaliyotga joriy etish yuzasidan hamkorlik mexanizmlarini belgiladi.
Aholi bilan ochiq muloqot — islohotlarning real natijasini ta’minlash va muammoni tizimli hal etishning muhim omilidir. Bu kabi uchrashuv muntazam ravishda davom ettirilib, har bir murojaat nazoratga olinadi.