Xalq deputatlari shahar Kengashining “Qurilish, kommunal sohalar, ekologiya, sanoat va transport masalalari bo‘yicha” doimiy komissiya raisi B.Toshpo‘latov, shahar Kengashi deputatlari M.Adilova, M.Mamatqulov, Kengash kotibiyati masʼul xodimi A.Yakubovlar bilan birgalikda “A.Navoiy” MFY hududidagi «Sarbozor qurilish trans» MCHJ va "Modern technologi costruction" MCHJlari tomonidan qurilayotgan ko‘p qavatli turar joy binolari obyektlarining qurilish ishlari yuzasidan. Shuningdek, “Bunyodkor” MFY hududidagi "Yashil makon" loyihasi doirasida kuzgi mavsum uchun belgilangan ekish rejalari va ularning bajarilishi bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar bo‘yicha jamoatchilik nazorati tartibida o‘rganish ishlari olib borildi. O‘rganish davomida, qurilish ishlarida kamchiliklar aniqlangan bo‘lib va ularni bartaraf etilishi bo‘yicha masʼullarga deputatlar tomonidan tegishli ko‘rsatma va tavsiyalar berildi.