#deputatlik_faoliyati #deputat_hududlarda
Kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik: Andijon shahar Kengashi deputatlar tomonidan Andijon shahridagi o‘z saylov okruglarida mavjud ijtimoiy soha obyektlarini kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik holati o‘rganishmoqda. O‘rganishlar davomida maktablarning isitish tizimlari, qozonxonalar holati, yoqilg‘i zaxiralari, sinf xonalarining harorati, shuningdek oshxona va hojatxonalarning sanitariya-gigiyena talablariga muvofiqligi o‘rganilmoqda. Shu bilan birga, o‘quvchilarning dars jarayonidagi sharoitlari va xavfsizlik choralariga ham alohida e’tibor qaratilmoqda. Aniqlangan ayrim kamchiliklar yuzasidan joylarda mutasaddi tashkilotlar vakillari bilan uchrashuvlar o‘tkazilib, muammolarni tezkor bartaraf etish choralariga kelishib olindi. Jumladan, mavjud kamchiliklarning qisqa muddatda Davlat-xususiy sheriklik (DXSH) tizimi doirasida bartaraf etilishi bo‘yicha tegishli kelishuvga erishildi.