Xalq deputatlari Andijon shahar Kengashining 14-sessiyasi boʻlib oʻtdi.
Sessiya ishida deputatlar tomonidan kun tartibiga kiritilgan masalalar koʻrib chiqildi.
Andijon shahrida kriminogen vaziyatni yaxshilash, jinoyatlarni barvaqt oldini olish, uning omillarini bartaraf etish boʻyicha koʻrilgan choralar yuzasidan Andijon shahar prokurorining axboroti , 2025-yilning 9 oyida Andijon shahrida huquqbuzarliklar profilaktikasi va jinoyatchilikka qarshi kurash boʻyicha amalga oshirilgan ishlar yuzasidan Andijon shahar IIO FMB boshligʻining hisoboti, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 10-apreldagi “Ijtimoiy soha obyektlarining isitish tizimlarini davlat-xususiy sheriklik asosida modernizatsiya qilish toʻgʻrisida”gi PQ-118-sonli qarori ijrosi toʻgʻrisidagi, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Andijon shahridagi xalq qabulxonasining “Murojaatlar bilan ishlash jarayonida yoʻl qoʻyilayotgan muddat buzilish holatlari yuzasidan” axboroti va boshqa masalalar koʻrib chiqildi.
Shuningdek, sessiya ishida deputatlar tomonidan sessiya kun tartibiga kiritilgan masalalar yuzasidan qo'shimchalar kiritilib tegishli qarorlar ovoz berish yo'li bilan qabul qilindi.