O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2024-yil 4-apreldagi “Mahallalardagi muammolarni hal etishda xalq deputatlari mahalliy Kengashlari deputatlari va senatorlarning “Mahalla yettiligi” bilan o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi KQ-706-IV-sonli qarori ijrosini ta'minlash maqsadida Xalq deputatlari Parkent tuman Kengashiga 7-Xisarak saylov okrugidan saylangan deputat Mannonov Abduzarif Abduraufovich oʻzi saylangan okrugdagi “Kumushkon” mahallalasida bo‘lib, “Mahalla yettiligi”ning faoliyati, xususan mahalladagi nogironligi mavjud shaxslarga davlat tomonidan berilgan imtiyozlarning to‘g‘ri qo‘llanilishi holati bilan yaqindan tanishdi. Oʻrganish jarayonida deputat tomonidan MFY hududida yashovchi yolg‘iz keksa, nogiron va boshqa muhtojlarga davlat tomonidan berilgan imtiyozlarning maqsadli va manzilli ko‘rsatilgani yuzasidan nazorat-taxlil o‘tkazildi hamda to‘g‘ri qo‘llanilganligi aniqlandi.