# Xalq deputatlari Yangihayot tumani Kengashi deputati Akbarov Narimon Xasanovichning deputatlik faoliyati
# Xalq deputatlari Yangihayot tumani Kengashi deputati Akbarov
Narimon Xasanovichning deputatlik faoliyati
Xalq deputatlari Yangihayot tumani Kengashining “18-Fayzli” saylov okrugidan saylangan deputat Akbarov Narimon Xasanovich mahallasida yashovchi saylovchilar bilan uchrashuv oʻtkazdi va joriy yil uchinchi chorak davomida amalga oshirilgan ishlari yuzasidan oʻz saylovchilariga axborot berdi.
Uchrashuv yakunida mahalladagi xotin-qizlarning muammolarini tizimli ravishda hal qilish, ularni ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash borasida amalga oshirilgan ishlar;
️Mahalladagi ijtimoiy xodim tomonidan aholining ijtimoiy ehtiyojmand toifalariga koʻrsatiladigan xizmatni sifatli tashkil etilishi, kam taʻminlangan oilalarga ijtimoiy nafaqalar va moddiy yordam tayinlash va toʻlash borasidagi ishlarni oʻrgandi.
️Shuningdek, mahalla hududida xizmat koʻrsatuvchi boshqaruv kompaniyalari faoliyati samaradorligi, qishga tayyorgarlik holati, koʻp qavatli uylar ichki yoʻlaklari (podʻezdlari), yertoʻlalari, atrofidagi maydon tozaligi va yoritilishi boʻyicha qilingan ishlar bilan tanishdi.