📣📌 SAYYOR QABUL — FUQAROLAR MANFAATI YO‘LIDA AMALIY QADAM
🏘 Quyi Xo‘ja Saxat mahallasida aholi bilan navbatdagi sayyor qabul tashkil etildi. Mazkur uchrashuv Xalq deputatlari Samarqand shahar Kengashi deputati B.Ergashev ishtirokida o‘tkazilib, unda mahalla aholisi bilan ochiq va samimiy muloqot olib borildi.
👥 Sayyor qabul davomida fuqarolar tomonidan uy-joy, kommunal xizmatlar, bandlik, ijtimoiy himoya, ta’lim va boshqa dolzarb masalalar yuzasidan murojaatlar bildirildi. Har bir murojaat alohida e’tibor bilan tinglanib, masalalarning yechimi bo‘yicha aniq tushuntirishlar berildi.
📝 Ko‘tarilgan muammolarni hal etish maqsadida murojaatlar tegishli tashkilot va idoralarga yo‘naltirildi, ayrim masalalar esa joyning o‘zida ijobiy hal etildi. Bu esa sayyor qabullarning aholi muammolarini tezkor va samarali hal etishda muhim ahamiyatga ega ekanini ko‘rsatadi.
🤝 Sayyor qabuldan asosiy maqsad — fuqarolarni qiynab kelayotgan masalalarni joyiga chiqib o‘rganish, ularni hal etish mexanizmlarini belgilash hamda davlat organlari va aholi o‘rtasidagi ochiq muloqotni mustahkamlashdan iborat.
📈 Aholi murojaatlari bilan ishlash, ularning muammo va takliflarini o‘z vaqtida ko‘rib chiqish hamda ijobiy hal etish borasidagi ishlar kelgusida ham izchil davom ettiriladi.