DEPUTAT VA XOTIN-QIZLAR UCHRASHUVI
Xalq deputatlari Sherobod tuman Kengashining 7-Boybuloq saylov okrugidan saylangan deputati L. Xakimova tomonidan Sherobod tumani 31-sonli umumta’lim maktabida xotin-qizlar bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuv davomida deputat xotin-qizlar bilan ochiq muloqot olib borib, jamiyatda muhim ahamiyatga ega bo‘lgan “Erta turmush — erta tug‘ruqning salbiy oqibatlari”, “Reproduktiv salomatlikni asrash”, “Qaynona va kelin o‘rtasidagi o‘zaro hurmat va totuvlik” kabi mavzularda atroflicha tushuntirishlar va amaliy tavsiyalar berdi.
Shuningdek, tadbirda xotin-qizlarning huquq va manfaatlarini himoya qilish, ularning ijtimoiy faolligini oshirish, sog‘lom oila muhitini shakllantirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Uchrashuv ishtirokchilari o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil javoblar olib, foydali ma’lumotlarga ega bo‘ldilar.