📌 Deputat maktab jamoasi bilan uchrashdi
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputati M.Raximov Ishtixon tumanidagi 67-umumiy o‘rta ta’lim maktabida o‘quvchilar va o‘qituvchilar bilan uchrashuv o‘tkazib, ularga O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Murojaatnomasining mazmun-mohiyati yuzasidan atroflicha ma’lumot berdi. 🇺🇿
🗣 Uchrashuv davomida deputat mamlakatni rivojlantirish, aholi turmush darajasini oshirish, kambag‘allikni qisqartirish, tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash, shuningdek ta’lim va sog‘liqni saqlash sohalarida amalga oshirilayotgan islohotlar hamda ularning aholining turmush farovonligiga ta’siri haqida tushuntirishlar berdi.
📚🏥 Shuningdek, uchrashuv davomida ishtirokchilar o‘zlarining savol va takliflarini bildirib, ularni kelgusida amalga oshiriladigan ishlar va rejalashtirilayotgan chora-tadbirlar jarayonida inobatga olish masalalariga alohida e’tibor qaratildi. 🤝