Ўзбекистон ХДП Бўстон туман кенгаши раиси,туман Кенгаши депутати М.Тўйчиева томонидан "Ўзбекистон Республикаси Конституцияси тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Конституциявий қонуни лойиҳаси юзасидан тумандаги Абу Али Ибн Сино номидаги тиббиёт техникуми талаба қизлари иштирокида сиёсий ўқув семинари ташкил этилди.
Ўзбекистон ХДП Бўстон туман кенгаши раиси,туман Кенгаши депутати М.Тўйчиева томонидан "Ўзбекистон Республикаси Конституцияси тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Конституциявий қонуни лойиҳаси юзасидан тумандаги Абу Али Ибн Сино номидаги тиббиёт техникуми талаба қизлари иштирокида сиёсий ўқув семинари ташкил этилди. Тадбирда М.Тўйчиева томонидан 9-10-март кунлари Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси томонидан “Ўзбекистон Республикаси Конституцияси тўғрисида”ги Конституциявий қонун лойиҳаси га киритилаётган ўзгаришлар муносабати билан Конституциявий қонун лойиҳаси билан амалдаги Конституцияга 27 та янги модда киритилганлиги, моддалар сони 128 тадан 155 тага ортганлиги хамда Ўзбекистон Республикаси референдумини ўтказиш тўғрисидаги қарорига асосан 2023 йил 30-апрел куни референдум ўтказилиши хақида тушунчалар бериб ўтилди. Тадбир сўнгида тиббиёт техникумида тахсил олаётган 15 нафар қизларга партия билетлари тантанали топширилди.