Ushbu hafta tuman deputatlari hududdagi aholining farovonligi va mahalliy muammolarni hal etishga qaratilgan faol ishlarni amalga oshirdilar. Xalq deputatlari Termiz tuman Kengashi raisi S.Nazarov rahbarligida hafta yakunlari sarhisob qilindi, deputatlar amalga oshirilgan ishlarni tahlil qilib, kelgusidagi rejalarga tayyorgarlik ko‘rish bo‘yicha muhim vazifalarni belgiladilar.
Asosiy faoliyat yo‘nalishlari:
-Fuqarolar bilan uchrashuvlar – deputatlar aholining murojaatlarini tinglab, muammolarni aniqlash va tezkor yechimlar topish bo‘yicha maslahatlar berdilar.
-Joylarda monitoring – hududlarda amalga oshirilayotgan qurilish, ta’mirlash va boshqa ijtimoiy loyihalar nazorat qilindi.
-Mahalla yettiligi bilan hamkorlik – har bir xonadonni tekshirish, ijtimoiy yordam zarurligini aniqlash va zarur tavsiyalar berish amalga oshirildi.
-Tahlil va hisobot tayyorlash – haftalik faoliyat natijalari asosida deputatlar hududdagi muammolar va yechimlar bo‘yicha hisobotlarni tuzdilar.
-Yangi rejalarga tayyorgarlik – kelgusi haftalarda amalga oshiriladigan ishlar va tashriflar bo‘yicha oldindan rejalashtirish ishlari olib borildi.
Deputatlar haftaning oxirida fuqarolar bilan yaqin aloqani mustahkamlash, mavjud muammolarni tezkor hal etish va hududni rivojlantirishga yo‘naltirilgan ishlarni davom ettirish bo‘yicha aniq vazifalarni belgilab oldilar.
Bu hafta deputatlar faoliyati hududdagi aholining ehtiyojlarini chuqur tushunish, ularning muammolarini joyida hal etish va kelgusidagi loyihalarni samarali rejalashtirish bilan yoritildi. Ularning ishlari tumanimiz rivoji va fuqarolarimiz hayot sifatini oshirishga xizmat qilmoqda.