Toyloq tumanidagi 1-sektor hududidagi mahallalarda ijtimoiy masalalar bo‘yicha uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Toyloq tumani hokimi, tuman Kengashi deputati B.Raxmatullayev, Xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashi raisi, D.Ulug‘boyeva, tuman Kengashi kotibiyat mudiri B.Xamrayev, tuman tashkilot va muassasalari rahbarlari hamda 1-sektor hududidagi mahallalar deputatlari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi.
Yig‘ilishda mahallalardagi nuroniylar, xotin-qizlar faollari va fuqarolar ishtirokida to‘y marosimlarini ixchamlashtirish, ortiqcha dabdababozlik va keraksiz sarf-xarajatlarning oldini olish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, chet davlatlarda yashovchi fuqarolarning oila a’zolari, xususan xotin-qizlar bilan ishlash, ularning ijtimoiy muammolarini o‘rganish hamda mahallalarda jinoyatchilikning oldini olish bo‘yicha amalga oshirilayotgan chora-tadbirlar yuzasidan fikr almashildi.
Yig‘ilish yakunida mas’ullarga ushbu yo‘nalishlarda targ‘ibot-tashviqot ishlarini kuchaytirish va profilaktik tadbirlarni tizimli tashkil etish bo‘yicha vazifalar belgilandi.