Xalq deputatlari Ellikqal’a tuman Kengashiga 10-sonli Adil saylov okrugidan saylangan deputat U.Karimov saylovchilar oldida 2025-yilning 1-choragi davomida aholi murojaatlari bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar va qilinadigan ishlar bo‘yicha axborot berdi. Uchrashuvda saylovchilarni qiziqtirgan savollarga javob berildi va ularni qiynab kelayotgan muammoli masalalar e’tiborga olindi. Uchrashuvda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi deputati A.Bayrieva ishtirok qildi.
Xalq deputatlari tuman Kengashiga 1-sonli Bo‘ston saylov okrugidan saylangan deputat B.Xoniyazov kam ta’minlagan oilalar xolidan xabr oldi.
Ellikqal’a tumani "Bo‘ston" MFY hududida Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati B.Xoniyazov o‘z saylovchilariga 2025 yil 1-choragi davomida amalga oshirilgan deputatlik ishlari to‘g‘risida axborot berdi.
Ellikqal’a tumani hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari tuman Kengashining navbatdan tashqari 7-chaqiriq 5-sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Deputatlar uchun o'quv seminari bo'lib o'tdi
Ellikqal’a tumani hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari tuman Kengashining navbatdan tashqari 6-chaqiriq 83-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Ellikqal’a tumani hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari tuman Kengashining navbatdagi 77-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Ellikqal’a tumani hokimligi majlislar zalida Xalq deputatlari tuman Kengashining navbatdagi 76-sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Ellikqal’a tuman Kengashi deputati G.Matyakubova mahalla yettiligi bilan hamkorlikda amalga oshirayotgan ishlari to‘g‘risida
OʻzLiDeP tashabbusi bilan “Inson hayoti - bebaho ne’mat, u barcha narsadan ustun” tamoyili asosida “Ogoh bo‘ling – is gazi” aksiyasi o‘tkazildi.
OʻzLiDeP tashabbusi bilan “Inson hayoti - bebaho ne’mat, u barcha narsadan ustun” tamoyili asosida joriy yilning yanvar – mart oylarida “Ogoh bo‘ling – is gazi” aksiyasini o‘tkazish rejalashtirilgan. Shunga asosan, Respublika bo‘ylab mutasaddi tashkilotlar, partiya faollari, mahalliy deputatlar va homiylar bilan hamkorlikda “Ijtimoiy himoya yagona reyestri”ga kiritilgan fuqarolar xonadonlariga is gazini aniqlaydigan uskunalar beg‘araz o‘rnatib berilmoqda.
“Ogoh bo‘ling – is gazi” aksiyasi doirasidagi tadbirda xalq deputatlari tuman Kengashi deputati K.Shodmanov hamda hamkor tashkilot mutaxassislari bilan birgalikda tumandagi O‘zbekiston va Zafar MFYlarda tashkil etilib, targ‘ibot-tashviqot ishlari olib borildi. Tadbirlar davomida fuqarolar xonadonlariga is gazi chiqqanda ogohlantiruvchi detektorlar o‘rnatish, uskunaning afzalliklari, undan foydalanish qoidalari tushuntirildi.