Xalq deputatlari Ellikqal’a tuman Kengashi deputati G.Matyakubova mahalla yettiligi bilan hamkorlikda amalga oshirayotgan ishlari to‘g‘risida
Farg'ona tumanida Prezident Qarorlarining ijrosi ta'minlanmoqda
Farg‘ona tumanida Prezident Qarorlarining ijrosi ta’minlanmoqda
🔷 Xalq deputatlari Farg‘ona tuman Kengashi deputati Axrorbek Erkaboyev, Ozodaxon Dadajonova, Fayzullo Mirzayev va O‘zbekiston “Adolat” SDP Farg‘ona tuman Kengashi raisi Nodirbek Karimovlar tomonidan partiyaning “Jamoatchilik nazorati – qonun ustuvorligi garovi” loyihasi doirasida tumanning “Oqbilol” mahalla fuqarolar yig‘ini hududida joylashgan oilaviy poliklinikani rekonstruksiya qilish ishlari bo‘yicha o‘rganish olib borildi.
🔷 O‘rganishlar davomida mazkur oilaviy poliklinikani rekonstruksiya qilish Muxtaram Prezidentimizning 2023-yil 25-dekabrdagi “2024-2026-yillarda O‘zbekiston Respublikasining ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-404-sonli Qaroriga asosan «O‘zbekiston — 2030» strategiyasida belgilangan vazifalarni hayotga tatbiq etish, hududlarda, ayniqsa mahallalarda ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini yanada rivojlantirish, shuningdek, aholining turmush darajasini oshirish hamda tadbirkorlar uchun qulay investisiya muhitini yaratish maqsadida belgilanganligi va hozirda Xalq deputatlari viloyat Kengashi raisi X.Bozarov tomonidan hamda tuman Kengashi deputatlari tomonidan ham alohida nazoratga olingligi jamoatchiilk nazorati qonun ustuvorigi garovi ekanligidan darakdir.
🔷 Shu bilan birgalikda Jonajon Vatanimda amalga oshirilayotgan barcha islohotlarning zaminida xalqimizni rozi qilish, ularga qulay shart-sharoitlar yaratishdan iborat ekanligidan biz deputatlar ham o‘rganishlarimiz, so‘rovlarimiz zoye ketmayotganligidan dalolatdir.