O‘zLiDeP Ellikqal’a tumani Kengash deputatlari va jamoat tashkilotlari vakillari ishtirokida jamoatchilik eshituvi bo‘lib o‘tdi.
2-sonli A.Navoiy saylov okrugidan saylangan deputat Sh.Xodjiyev O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, Oliy darajadagi tashriflar davomida erishilgan kelishuvlar yuzasidan ishlab chiqilgan “yo‘l xaritalari”da Ellikqal’a tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish yuzasidan belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o‘rganish ishlarini olib bordi
Xalq deputatlari Ellikqal’a tuman Kengashining navbatdagi 7-chaqiriq 20-sessiyasi 2026-yil 12-fevral kuni tuman hokimligining kichik majlislar zalida bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston liberal demokratik partiyasidan Xalq deputatlari Ellikqal’a tuman Kengashiga 22-sonli “Sharq-yulduzi” saylov okrugidan saylangan deputat Sharipova Dilbarjon Xudaybergenovna Ellikqal’a tuman Tuproqqal’a mahallasida o‘z saylovchilar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Xalq deputatlari Ellikqal’a tumani Kengashi Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlarni amalga oshirish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tidi
Xalq deputatlari Ellikqal’a tuman Kengashiga 25-sonli Qizilqum chaylov okrugidan saylangan deputat Azatov Sharof Rashid o‘g‘li Maktablarda til va kasb o‘rgatishning zarurati va ahamiyati.
Xalq deputatlari Ellikqal’a tuman Kengashining navbatdagi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.