✨Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengashi deputati Inobat Normurodova ishtirokida “Hazrati Imom” MFY yig'inida mahalla yettiligi aʼzolari Ansoriddin Husniddinov, Ijtimoiy masalalar bo‘yicha xodim Bahrom Tohirov, yoshlar yetakchisi Kamola Sobitova, uchastka noziri, soliq inspektori bilan birgalikda hududda bo‘lib, tadbirkorlar faoliyati, aholi bandligi hamda xavfsizligini taʼminlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar o‘rganildi.
❗️O‘rganishlar jarayonida yoshlar bandligi, tadbirkorlar faoliyati bilan bog‘liq ayrim muammolar, jinoyat va huquqbuzarliklarni barvaqt oldini olish, profilaktik ishlar samaradorligini oshirish borasida amalga oshirilgan ishlar ko‘zdan kechirildi. Yoshlar va tadbirkorlarning ayrim savollariga javoblar berish asnosida suhbatlar o‘tkazildi. Mahalla yettiligi aʼzolari, profilaktika inspektori va boshqa masʼullar aholi bilan uchrashuvlar jarayonida mavjud muammolarni bartaraf etish bo‘yicha maslalatlashib olindi.
✅Tadbir yakunida, birgalikda ishlash uchun kelgusidagi harakatlar rejalashtirildi. Bu hamkorlik, mahalladagi ijtimoiy muammolarni hal qilish va aholi turmush sharoitlarini yaxshilash yo‘lida katta ahamiyatga ega bo‘ladi.