# МУРОЖАТНОМА : ИСТИҚБОЛ ВА КЕЛАЖАК УЧУН ДАСТУРИЙ ХУЖЖАТ # Халқ депутатлари Наманган туман кенгашининг Коррупцияга қарши курашиш ва хавфсизлик масалалари бўйича доимий комиссияси томонидан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Паламентга ва Ўзбекистон халқига Мурожаатномасида белгиланган устивор вазифаларни тарғиб этиш юзасидан Наманган туман Тез тиббий ёрам бўлимида давра суҳбати ташкил этилди. Давра сухбатида доимий комиссия аъзолари,фаоллар ва тиббиёт ходимлари иштирок этдилар.
Давра суҳбатида Мурожаатномада эришилган натижалар ҳамда илгари сурилган ташаббус ва ғоялар юзасидан фикрлар алмашилди. Жумладан,ўтган давр мобайнида амалга оширилган ислоҳотлар аниқ далиллар ва рақамлар билан тавсифланиб келгусида белгиланган аниқ вазифалар хақида маълумотлар берилди. Доимий комиссия раиси Умиджон Солиев мурожаатномада коррупцияга олдини олиш ва унган қарши курашишга оид мамлакат рахбарини илгари сурган ташаббуслар юзасидан маълумотлар берди. Давра сухбатида коррупция мамлакат ривожига салбий таъсир кўрсатувчи , тараққиётга тўсиқ бўладиган, адолат ва қонун устиворлигини излан чиқарувчи , жамиятда ишонч муҳитини заифлаштирадиган энг жиддий таҳдид эканлиги таъкидланиб унга қарши курашишда 2026 йил "Фавқулотда ҳолат" деб эълон қилинганлиги ва ушбу йўналишда қатор муҳим вазифалар белгиланганлиги таъкидланди.Давра суҳбати якунида Президент Мурожаатномасида белгиланган вазифаларни амалга оширишда ҳамкор ташкилотлар фаолиятини янада самарали ташкил этиш,коррупцияни олдини олиш,унга қарши курашиш, фуқароларни хуқуқ манфаатларини ишончли ҳимоя қилишда ташаббускорликни янада ошириш муҳимлиги таъкидланди