Doimiy komissiya yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Bugun Xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha doimiy komissiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
- Boʻstonliq tumani prokuraturasining tumanda qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini muhofaza qilish, jinoyatchilik hamda huquqbuzarliklarning oldini olish borasida 2025-yildagi faoliyati toʻgʻrisida;
- Bo‘stonliq tumanida hokimlik va davlat organlarining hududiy bo‘linmalari tomonidan norma ijodkorligi faoliyati hamda huquqni qo‘llash amaliyoti bo‘yicha 2025-yilda amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida;
- Boʻstonliq tumanida 2025-yil yakuni bilan mahalliy hokimlik va davlat organlarining hududiy bo‘linmalari tomonidan jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlari bilan ishlash holatlari to‘g‘risida.