Boysun tumani Boshrabot mahallasi “Taraqqiyot va yetakchilik maskani”ga aylaytirilmoqda.
📌 Boysun tumanidagi Boshrabot mahallasida aholi uchun zamonaviy va qulay muhit yaratish maqsadida amalga oshirilayotgan qurilish, ta’mirlash va obodonlashtirish ishlari izchil davom etmoqda.
Prezidentimiz qarori bilan tasdiqlangan "Taraqqiyot va yetakchilik maskani" dasturi doirasida mahallada yo‘llar ta’mirlanib, ichki ko‘chalar tartibga keltirilmoqda. Shu bilan birga, aholi xonadonlari va ijtimoiy soha ob’ektlarini ta’mirlash, ichki infratuzilmani yangilash ishlari ham amalga oshirilmoqda.
Berilgan topshiriqlar va belgilangan vazifalardan kelib chiqib, har bir mas’ul rahbar o‘zlariga biriktirilgan ko‘chalarda qurilish va obodonlashtirish ishlari olib borilmoqda.
Ushbu hududdan saylangan tuman Kengashi deputati ham olib borayotgan qurilish, ta’mirlash va obodonlashtirish ishlarida faol ishtirok etmoqda.