Xalq deputatlari Koson tuman Kengashi ishchi guruhi tomonidan aholini tomorqadan foydalanish va plla yetishitirish holati mahallalarda o‘rganilmoqda
Xalq deputatlari Koson tuman Kengashi ishchi guruhi tomonidan joylarda aholini tomorqadan foydalanish va plla yetishitirish holati o‘rganilmoqda
Xalq deputatlari Koson tuman Kengashi ishchi guruhi tomonidan bugun tomorqa ekinlari va pilla yetishtirishda olib borilayotgan ishlar bilan tanishish uchun Koson tuman
“Nihol” MFYda bo‘ldi.
Mahallada yashovchi Narzullayev O‘ktam va Saidov Muzafarlarning tomorqalaridagi issiqxonalarda pаmidor, bodiring va limon yetishtirmoqda, ochiq yer maydonda ham kartoshka pamidor, piyoz, shivet va qulubnay yetishtirmoqda.
Shuningdek “Nihol” MFYda pilla parvarishi ishlari qizg‘in davom etmoqda, fuqarolar O‘rinov Nasim va Toshqulov Ismatlar xonadonida pilla qurtlari parvarishlanmoqda, pilla qurti uchinchi uyqudan turgan, ular shartnoma bo‘yicha rejani oshirib bajarishni maqsad qilganligini ta’kidlashdi.