Xalq deputatlari Bulungʻur tuman Kengashining navbatdagi yettinchi chaqiriq yigirma beshinchi sessiyasini chaqirish toʻgʻrisida
1) Bulungʻur tumanida 2025-yil davomida kriminogen vaziyatni barqarorligini taʼminlash, jinoyatlarning barvaqt oldini olish va huquqbuzarliklarga qarshi kurashish
boʻyicha olib borilgan ishlar toʻgʻrisida tuman Ichki ishlar boʻlimi boshligʻi J.Saidovning hisoboti.
2) 2026-yilda Bulungʻur tumanini kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish dasturining muhokamasi toʻgʻrisida.
3) Bulungʻur tumanini ixtisoslashuvidan kelib chiqib aholi yashashi va tadbirkorlik faoliyati uchun qulay shart-sharoit yaratish, yashil tamoyil va yondashuvlarni keng joriy
etish, iqtisodiy oʻsishga turtki beruvchi drayver loyihalarni amalga oshirish orqali aholi bandligini taʼminlashga qaratilgan loyihalarning muhokamasi toʻgʻrisida.
4) Tumanda aholi bandligini taʼminlash, daromadini oshirish va kambagʻallikni qisqartirish toʻgʻrisida.
5) Tuman mahalliy budjetining 2026-yil boshiga saqlangan erkin qoldiq mablagʻlari hisobidan “Fuqarolar tashabbusi jamgʻarma”siga mablagʻ ajratish toʻgʻrisida.
6) Xalq deputatlari Bulungʻur tuman Kengashining VII-5-027-7-93-K/24-sonli qaroriga oʻzgartirishlar kiritish toʻgʻrisida.