Tadbirkorlik uchun 55 milliard so‘m kredit ajratiladi
Xalq deputatlari tuman kengashining 101-sessiyasi o‘tkazildi. Tadbirda tumanning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish darajasini baholashning reyting ko‘rsatkichlari bo‘yicha 2024-yil 1-chorak davomida amalga oshirilgan ishlar muhokama etildi. Qayd etilishicha, hisobot davrida hududiy investitsiya dasturi doirasida 46,5 milliard so‘mlik 8 ta loyiha amalga oshirilgan, 48 ta yangi ish o‘rinlari yaratilgan. Shuningdek, 543,1 milliard so‘mlik sanoat mahsulotlari ishlab chiqarilgan, aholi jon boshiga to‘g‘ri keladigan sanoat mahsulotlari hajmi 2901,8 ming so‘mga yetgan. Xizmat ko‘rsatish va qurilish-pudrat ishlari esa mos ravishda 210 milliard hamda 53,7 milliard so‘mga oshgan. Ta’kidlanishicha, 2024-yil davomida aholini doimiy, vaqtinchalik va mavsumiy ishlarga band qilish maqsadida 24 354 ta yangi ish o‘rinlari yaratilishi reja qilingan. Yanvar-fevral oylarida 1681 nafar ishsiz bandligi ta’minlangan.