MIROBOD TUMANI “QORASUV” MAHALLASIDA DEPUTAT SAYYOR QABULI O’TKAZDI
Joriy yilning 25-26-aprel kunlari xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashi deputati Sh.Saidjabbor “Qorasuv” mahallasida istiqomat qiluvchi "Ayollar daftari"da ro‘yxatda turadigan xotin-qizlar uchun sayyor qabul tashkil qilindi.
Joriy yilning 25-26-aprel kunlari xalq deputatlari Mirobod tuman Kengashi deputati Sh.Saidjabbor “Qorasuv” mahallasida bo‘lib, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, Oliy darajadagi tashriflar davomida erishilgan kelishuvlar yuzasidan ishlab chiqilgan “yo‘l xaritalari”da hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha Mirobod tumani “Qorasuv” MFY hududida belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o‘rganish hamda samarali nazoratni amalga oshirish yuzasidan mahallada bo‘ldi. “mahalla yettiligi” tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar, jumladan “Obod mahalla” dasturi doirasida hududni obodonlashtirish, ko‘kalamzorlashtirish, aholi va yoshlar bilan muloqot qilish, hududda aniqlangan noqonuniy qurilmalar egalariga ko‘rilayotgan chora-tadbirlarni o‘rgandi.
Bundan tashqari, sog‘ligi yuzasidan murojaat qilgan xotin-qizlarga sog‘ligini tiklash uchun yo‘llanmalar berilishi yuzasidan tushuntirishlar berildi.