O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi KQ-35-sonli qarorining ijrosi yuzasidan Termiz shahar “Jayhun” MFY da xalq deputatlari Termiz shahar Kengashi O‘zbekiston Ekologik partiyasidan saylangan deputat G.Abramatova hamda “mahalla yettiligi” vakillari ishtirokida mahallasida huquqbuzarliklarning oldini olish, jamoat tartibini saqlash va xavfsiz muhitni ta’minlash, saqlash bo‘yicha aholi, ayniqsa, yoshlar va voyaga yetmaganlar o‘rtasida huquqbuzarliklar profilaktikasini amalga oshirish bo‘yicha mahalla vakillari ishtirokida sayyor yig‘ilish o‘tkazdi.
Deputat tomonidan mamlakatimizda amalga oshirilayotgan demokratik islohotlarning ahamiyatini aholiga yetkazish borasida o‘z fikr-mulohazalarini bildirdi.
Shuningdek, deputat Jayhun mahalla fuqarolar yig‘inida obodonlashtirish va ko‘kalamzorlashtirish tadbirlari doirasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan yaqindan tanishdi.