Xalq deputatlari Dehqonobod tuman Kengashining VII chaqiriq 14-sessiyasi videokonfirensiya ko'rinishida bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 14-dekabrdagi “Qashqadaryo viloyatini 2024-2025-yillarda kompleks ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-389-sonli hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 7-fevraldagi “Qashqadaryo viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishni jadallashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”dagi PQ-44-sonli qarorlari ijrosi muhokamasi to‘g‘risida.
Sessiya davomida Dehqonobod tuman mahalliy budjetining qo‘shimcha manbalari mablag‘larini yo‘naltirish, Xalq deputatlari Dehqonobod tumani Kengashining 2025-yil 17-fevraldagi VII-5-20-4-57-K/25-sonli qaroriga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish hamda jamoatchilik fikri asosida shakllantirilgan tadbirlarni moliyalashtirishga yo‘naltirilgan mablag‘lar va amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida, Dehqonobod tuman iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari F.Nurmatovning hisoboti.
Dehqonobod tumani bo‘yicha 2025-yil 1-oktabrdan 2026-yil 1-aprelga qadar sug‘orish ishlari uchun ajratilgan suv limitini tasdiqlash to‘g‘risida hamda Dehqonobod tumani “Suv yetkazib berish xizmati” davlat muassasasi rahbari T.Raxmanovning davlat muassasasining 2025-yilning o‘tgan davri davomida amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida hisoboti.
Dehqonobod tumanida Olimpiya va paralimpiya harakati, ixtisoslashtirilgan va ommaviy sportni yangi bosqichga olib
chiqish hamda aholi jismoniy faolligini oshirish bo‘yicha 2025-2027-yillarda amalga oshiriladigan ishlar bo‘yicha “Yo‘l xaritasi”da, hamda tumandagi sport maktablarining 2025-2027-yillar davomida maqsadli ko‘rsatkichlar dasturlarida belgilangan vazifalar
ijrosi yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlari to‘g‘risida. Dehqonobod tuman bolalar va o‘smirlar sport maktabi direktori N.Berdievaning hisobotlari eshitildi.