Amudaryo tumani hokimligida O‘zLiDeP deputatlik guruhining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 14-yanvardagi “O‘zbekiston Respublikasi Investitsiya dasturini shakllantirish tizimini yanada takomillashtirish va samaradorligini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 16-sonli Qarori ijrosi bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan Amudaryo tumani hokimining o‘rinbosari, Investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi boshlig‘ining hisobotini o'qib eshittirildi.
Deputatlar tomonidan hisobot tahlil qilinib amalga oshirilgan ishlar va kelgusidagi rejalar bo‘yicha fikr-mulohaza va takliflar bildirildi.
____________________
Ámiwdárya rayonı hákimliginde ÓzLiDeP deputatlıq toparınıń májilisi bolıp ótti.
Májiliste Ózbekstan Respublikası Ministrler Kabinetiniń 2023-jıl 14-yanvardaǵı "Ózbekstan Respublikası Investiciyalıq baǵdarlamasın qáliplestiriw sistemasın bunnan bılay da jetilistiriw hám nátiyjeliligin arttırıw ilajları haqqında"ǵı 16-sanlı Qararınıń orınlanıwı boyınsha ámelge asırılıp atırǵan jumıslar boyınsha Ámiwdárya rayonı hákiminiń orınbasarı, Investiciyalar hám sırtqı sawda basqarması baslıǵınıń esabatı oqıp esittirildi.
Deputatlar tárepinen esabat tallanıp ámelge asırılǵan jumıslar hám keleshektegi rejeler boyınsha pikir-usınıslar bildirildi.