Boyovut tumani hokimligi majlislar zalida bo‘lib o‘tgan navbatdagi o'n ikkinchi sessiya ishida xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari, kun tartibiga kiritilgan masalalarga aloqador davlat va jamoat tashkilotlari rahbarlari ishtirok etdilar.
📄 Sessiya kun tartibiga quyidagi masalalar kiritildi:
1-masala, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 18-martdagi “Respublikada kriminogen vaziyatni kundalik tahlil qilish faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-111-sonli qarori ijrosi yuzasidan tumanda qonuniylikni mustahkamlash, fuqarolarning huquq va erkinliklarini muhofaza qilish, jinoyatchilik, korrupsiyaga qarshi kurashish hamda huquqbuzarliklarning oldini olish yuzasidan tumani prokurori (A.Uralov)ning axboroti to‘g‘risida.
2-masala, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 3-yanvardagi “2025-yilda respublika mahallalarida xavfsiz muhitni yaratish va huquqbuzarliklarning barvaqt oldini olish tizimi samaradorligini yanada oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar to‘g‘risida” PQ-1-son qarori ijrosi yuzasidan tumanda huquqbuzarliklarning oldini olish va ularning profilaktikasi holati, jamoat xavfsizligi yuzasidan tuman Ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i (O‘.Begimov)ning hisoboti.
3-masala, “O‘zbekiston-2030” strategiyasida belgilangan 54-maqsadda hamda tumandagi qishloq xo‘jaligi sohasida amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan tuman hokimining o‘rinbosari (Z.Xoliqberdiyev)ning hisoboti to‘g‘risida.
4-masala, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 17-yanvardagi “2025-yilda aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-12-sonli qarorini tumandagi ijrosi yuzasidan Boyovut tumani Kambag‘allikni qisqartirish va bandlikni ta’minlash bo‘limi boshlig‘i (K.Xudoyberdiyev)ning hisoboti to‘g‘risida.
5-masala, Boyovut tumani mahalliy budjetining 2025-yil II-chorak daromadlar rejasini oshirib bajarilishi natijasida shakllangan qo‘shimcha mablag‘larini yo‘naltirish to‘g‘risida.
6-masala, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 26-noyabrdagi "Kambag‘allikdan farovonlik sari" dasturini amalga oshirishga faol nuroniylarni jalb etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-405-sonli qaroridan kelib chiqib, Yoshlarga oid ishlash tizimini tubdan takomillashtirish yuzasidan Yoshlar ishlari agentligining Boyovut tumani bo‘limi boshlig‘i (A.Djabarov)ning hisobotini eshitish.
7-masala, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 28-noyabrdagi “Sirdaryo viloyatida aholi bandligini ta’minlash va daromadini ko‘paytirish, shuningdek, qishloq xo‘jaligiga mo‘ljallangan yerlardan samarali foydalanishga doir chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-431-son qarori ijrosi yuzasidan qayta foydalanishga kiritilgan yerlar uchun tegishli mablag‘larni yo‘naltirish to‘g‘risida.
8-masala. Xalq deputatlari Boyovut tumani Kengashi sessiyalari qarorlari ijrosi va deputatlik so‘rovlari natijalari yuzasidan tegishli mutasaddi tashkilotlar tomonidan amalga oshirilgan ishlar natijalari bo‘yicha muhokamalar tashkil etish.
Boshqa masalalar.