Doimiy komissiyaning navbatdagi yig'ilishi
Joriy yilning 17-iyul kuni Xalq deputatlari Bo‘ka tuman Kengashining “Mahalliy byudjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohotlar masalalari bo‘yicha” doimiy komissiyasining yig'ilishi bo'lib o'tdi.
Kun tartibida O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 yil 11 sentyabrdagi “O'zbekiston – 2030” strategiyasi to'g'risida”gi PF-158-son Farmoni ijrosi to'g'risidagi hamda O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 20 dekabrdagi “Hududlarda yuqori iqtisodiy o'sish va aholi bandligini taʼminlashning yangi tizimini yo'lga qo'yish hamda bu borada mahalliy hokimliklarning roli va masʼuliyatini oshirish chora-tadbirlari to'g'risida”gi PF-223-son Farmoni ijrosi yuzasidan joriy yil ikkinchi chorak yakuni bilan amalga oshirilgan ishlar to'g'risidagi tuman hokimining birinchi o'rinbosari A.Turdibaevning hisobotlari hamda Bo'ka tumanida aholi bandligini taʼminlash va kambag'allikni qisqartirish chora-tadbirlari dasturining ijrosi to'g'risida tuman bandlik bo'limi boshlig'i S.Qo'chqorxo'jaevning hisobotlari tinglandi va xalq deputatlari Bo'ka tumani Kengashining navbatdagi14-sessiyasi kun tartibiga kiritish tavsiya etildi.