Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партиясидан сайланган, халқ депутатлари Кармана туман Кенгаши 5-“Маданият” сайлов округидан депутат, тумандаги 21-сонли умумтаълим мактаби директори Зоҳид Остонов жорий йилнинг ўтган 6 ойи давомида депутатлик фаолияти юзасидан сайловчиларга ҳисобот берди.
Депутат томонидан ўтган давр мобайнида халқ депутатлари туман Кенгаши сессиясига 1 та ташаббус масала киритилиб, сессия қарори қабул қилинган. Шунингдек, Кенгаш доимий комиссиясига 6 та ташаббус масалалар киритилиб, тегишли қарорлар қабул қилинишига эришилди. Аҳоли мурожаатлари асосида эса 8 та депутатлик сўровлари чиқарилиб, барчаси ижобий ҳал этилганлиги қайд этилди. Очиқ мулоқот тарзида ўтган учрашувда депутат З.Остонов аҳоли томонидан фикр-мулоҳаза ва таклифлар асосида келгусида амалга оширилиши лозим бўлган вазифаларни белгилаб олди.