Xalq deputatlari Uzun tumani Kengashi deputati U.Aliqulov tumandagi "Madaniy turmush" mahallasida Muhtaram Prezidentimiz Sh.M.Mirziyoyev tomonidan 2025-yil 15-may kunidagi “Ta’lim tizimidagi islohotlar samaradorligini yanada oshirish masalalari” bo‘yicha videoselektorda mahalliy Kengash deputatlariga bergan vazifalarni saylovchilarga yetkazdi.
Shu maqsadda deputat Davlatimiz rahbari tomonidan videoselektor yig‘ilishi davomida ta'kidlab o'tgan "Yoshlarni nufuzli xorijiy universitetlarda o‘qitish masalasiga alohida to‘xtaldi. Maktab ta’limini yangi bosqichga ko‘taradigan tashabbuslar ilgari suriladi. Farzandlarimiz juda iqtidorli ekani, faqat ularni to‘g‘ri yo‘naltirib, maqsadli tayyorlash zarurligi ta’kidlandi. “Prezident iqtidorli farzandlari” milliy dasturi boshlanadi Al-Beruniy nomidagi xalqaro maktab tashkil etilishi yuzasidan 8-sinf bitiruvchilaridan 60 nafari saralab olinib, reytingi yuqori oliygohlarga maqsadli tayyorlanishini deputat davra suhbati davomida saylovchilarga yetkazdi.