Xalq deputatlari Oltinsoy tumani Kengashi deputati A. Normuratov 20-maktabgacha ta’lim tashkiloti faoliyatini o‘rgandi
Tashrif doirasida deputat tomonidan ta’lim-tarbiya jarayoni, bolalarga yaratilgan shart-sharoitlar, ovqatlanish, sanitariya-gigiena talablariga amal qilinishi hamda pedagogik jamoaning faoliyati atroflicha o‘rganildi. Shuningdek, muassasa rahbariyati va tarbiyachilar bilan suhbat o‘tkazilib, ularning muammo va takliflari tinglandi.
Uchrashuv davomida aniqlangan masalalar yuzasidan tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda chora-tadbirlar belgilab olindi. Deputat A. Normuratov ta’lim muassasalarida bolalarga munosib ta’lim va tarbiya berish, ular uchun qulay muhit yaratish doimo e’tibor markazida bo‘lishi lozimligini ta’kidladi.
Ushbu o‘rganish jarayoni tuman Kengashi deputatlarining joylardagi aholi bilan doimiy muloqotda bo‘lib, mavjud muammolarni hal etishdagi faolligini yana bir bor namoyon etdi.